Header-top

Realizace Strategického plánu Leader "Via rustica pro venkov" je spolufinancována Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV. Leader Programu rozvoje venkova ČR

Ico-user

Nikdo nepřihlášen. Přihlásit »

Eu Leader Prv

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

Vzdělávací kurzy pokračují

Občanské sdružení Via rustica o.s. zahájí na začátku roku 2008 nábor do dalších vzdělávacích kurzů. Nově otevřeny budou kurzy Obsluha osobního počítače, Svářečský kurz v Pacově a Řízení nákladního automobilu (řidičský průkaz C) v Kamenici nad Lipou.

Kurzy zdarma jsou určeny převážně lidem na rodičovské dovolené, nezaměstnaným, lidem s postižením, absolventům škol bez praxe a lidem s nízkou kvalifikací (mohou být i zaměstnaní). V tomto případě je třeba doložit vyjádření od zaměstnavatele o zvýšení kvalifikace absolventa kurzu. Realizace kurzů je financována z prostředků Evropské unie, státního rozpočtu ČR a kraje Vysočina. Registrovat se do nich můžete na webových stánkách www.viarustica.cz pod odkazem „kurzy“.

Během roku 2007 kdy v Pacově a Kamenici nad Lipou probíhají kurzy občanského sdružení Via rustica se do nich zaregistrovalo již bezmála 180 frekventantů. Někteří z nich do kurzů nenastoupili vůbec, jiní nevydrželi tempo výuky, nebo z jiných důvodů výuku nestíhali a po několika hodinách kurz opustili. Začátkem listopadu však kurzy stále navštěvovalo, nebo bylo zaregistrováno do nových kurzů okolo 150 frekventantů. Zhruba 70% z nich tvoří ženy. Největší zájem je především o kurz Anglického jazyka (38%), Obsluhy osobního počítače (28%) a Účetnictví s použitím počítače (19%).

 1. Obsluha osobního počítače
 • Počet volných míst 5: registrace probíhá do 7.1.2008, kurz bude zahájen 14.1.2008
 1. Řidičský průkaz C
 • Počet volných míst 5: registrace probíhá do 7.1.2008, kurz bude zahájen po získání všech potřebných dokumentů od všech frekventantů kurzu
 1. Svářečský kurz
 • Počet volných míst 20: registrace probíhá do 25.1.2008. Kurz bude zahájen 1.2.2008.
 • Nabízené metody:
  • Svařování plamenem ZK 311
  • Svařování elektrickým obloukem - obalovaná elektroda ZK 111
  • Svařování v ochranné atmosféře MAG ZK 135 W11 4)Svařování v ochranné atmosféře TIG ZK 141 W11

Tento projekt je financován EU, státním rozpočtem a krajem Vysočina (reg. č. projektu - CZ.04.1.05/3.2.61.3/4571)

Adam Jaroš – manažer projektu