Header-top

Realizace Strategického plánu Leader "Via rustica pro venkov" je spolufinancována Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV. Leader Programu rozvoje venkova ČR

Ico-user

Nikdo nepřihlášen. Přihlásit »

Zájem o kurzy Via rustica předčil očekávání, připravují se nové!

Projekt centra vzdělávání a poradenství pomáhá matkám na mateřské dovolené, absolventům bez praxe, nekvalifikovaným a nezaměstnaným získat dodatečné vzdělání a zlepšit si kvalifikaci a vlastní hodnotu na trhu práce. Na jeho vybudování a provoz přispěly 3,5 milionu korun Evropská unie, kraj Vysočina a stát.

"Podobný projekt zde chyběl, v Pacově ani v Kamenici nad Lipou neměli doposud lidé možnost se tímto způsobem vzdělávat. Naše kurzy jsou navíc poskytovány zdarma a na požádání platíme dokonce i cestovné," uvedla Gulyásová. Centrum si zakládá na osobním přístupu ke studentům, výuka probíhá v malých skupinách a sami studenti mohou rozhodovat o podobě rozvrhu. „Má to výhody pro matky na mateřské a pro studenty, kteří chodí do zaměstnání. Díky tomuto přístupu mohou stíhat studium, které by jinak nestíhali,“ doplňuje Gulyásová. Právě matky na mateřské dovolené tvoří 43 procent a jsou tak největší částí klientely centra. Druhou největší skupinu tvoří zaměstnaní lidé, kteří mají nízkou kvalifikaci a prostřednictvím kurzů si ji zvyšují. „Přes šedesát procent u nás tvoří ženy, ale nabízíme také specificky mužské kurzy, svářečský průkaz a řidičské oprávnění na nákladní automobil. Jedná se o poměrně nákladné kurzy a možnost udělat si je zdarma láká mnohé muže. V těchto kurzech jsou ženy prozměnu spíš výjimkou,“ dodává manažer projektu Adam Jaroš.

Re centrum Via rustica o.s. připravilo pro klienty balíček, který sestává z nabídky rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů doplněných o poradenské služby. Kurzy jsou zaměřeny především na moderní výpočetní techniku a její využití v běžné kancelářské praxi a osobním životě, výuku jazyků, sváření a řízení nákladního automobilu. Centrum navíc nabízí klientům i pomoc při hledání práce, tvorbě životopisu nebo nácviku přijímacího pohovoru a spolupracuje s významnými zaměstnavateli v regionu. „Vzhledem k možnostem které nabízíme si troufám tvrdit, že v kombinaci s vhodně zvoleným kurzem dokážeme najít práci v regionu takřka komukoliv. V kombinaci s jazykovým vzděláním pak mohou naši absolventi vycestovat za prací i do zahraničí,“ tvrdí Jaroš.

Kurz:               Anglický jazyk

Studenti:        Začátečníci, nebo pokročilí

Kapacita:       10 studentů Pacov, 10 studentů Kamenice

Registrace:    do 30.9.2007

Místo:              Recentrum, Náměstí svobody 170, Pacov

                   SŠ Kamenice nad Lipou, Masarykova 410, Kamenice n. L.

 

Kurz:               Řidičský průkaz C

Studenti:       vlastníci řiÄŹ. průkazu B, s čistým trestním rejstříkem

Kapacita:      5 studentů Pacov, 5 studentů Kamenice

Registrace:   do 30.9.2007

Místo:              Recentrum, Náměstí svobody 170, Pacov

                   SŠ Kamenice nad Lipou, Masarykova 410, Kamenice n. L.

 

Kurz:               Svářečský průkaz

Studenti:        s povolením od lékaře, podle metody

Kapacita:       30 studentů Pacov

Registrace:    do 30.9.2007

Místo:              Recentrum, Náměstí svobody 170, Pacov

 

Registrace probíhá na www.viarustica.cz pod odkazem KURZY. V případě nejasností nás kontaktujte na tomto e-mailu (recentrum@email.cz) případně na telefonu 777 320 395.

Tento projekt je financován EU, státním rozpočtem a krajem Vysočina (reg. č. projektu - CZ.04.1.05/3.2.61.3/4571)

Jiří Hodinka - koordinátor sdružení

Adam Jaroš - projektový manažer