Header-top

Realizace Strategického plánu Leader "Via rustica pro venkov" je spolufinancována Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV. Leader Programu rozvoje venkova ČR

Ico-user

Nikdo nepřihlášen. Přihlásit »

Eu Leader Prv

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

Den Země 2016

V pátek 22. dubna se Základní škola Pacov zapojila do celosvětových oslav svátku Dne Země, který je věnovaný naší planetě. V zámecké zahradě bylo žáky 8. a 9. tříd připraveno několik stanovišť s přírodovědnou tématikou. Součástí oslav byla také prezentace práce s ovčí vlnou, která umožnila dětem vstoupit do světa starých řemesel. Při této aktivitě bylo využito vybavení pro řemeslnou činnost, které bylo pořízeno v rámci již realizovaného projektu „S nůší do světa řemesel".

Během dopoledne si mnozí mohli také vyzkoušet práci s vlnou a vyrobit si drobný plstěný výrobek. Všichni si oslav Dne Země i jarního sluníčka skvěle užili a určitě příští rok žáci 8. a 9. tříd zase něco zajímavého připraví pro své mladší spolužáky.

 

Věra Plášilová

Tento projekt je spolufinancován EU z ,,Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí".