S nůší na Pacovský jarmark

V rámci udržitelnosti již realizovaného projektu „S nůší do světa řemesel“, o kterém jsme vás již několikrát informovali, se dne 15. srpna 2015 potkáme na Pacovském jarmarku. Seznámit se zde můžete s různými druhy kůže a jejím zpracováním. Můžete si přijít vytvořit jednoduchý předmět z kůže. Prohlédnout a prostudovat si můžete výukové materiály s tématikou kůže, ale i dalších řemesel. Pro děti budou připraveny pracovní listy, kde mohou dát prostor své fantazii, a které je nalákají na návštěvu Městského muzea Antonína Sovy v Pacově.

Přijďte na akce pro veřejnost, na kterých se podílíme a nahlédněte s námi do tajů tradičních řemesel minulých dob. Zjistíte, že i dnes mají své uplatnění a místo. Zapojte se a pozvedněte s námi střípky zapomenutého kulturně-historického dědictví, které nám tu naši předci zanechali.

V rámci vázanosti projektu na účel tzv. udržitelnosti se s aktivitami vycházejícími z tohoto projektu budeme setkávat i dále. Více informací nejen o kurzech a akcích naleznete na webové adrese sdružení Via rustica o.s.

Kontaktovat nás můžete na emailové adrese Ivany Ťoupalové nebo tel: 777 320 395.

Tento projekt je spolufinancován EU z ,,Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí“